G Noktası Büyütme ( Orgazm Aşısı, Gshot )

g noktasi buyutme orgazm asisi gshot

G noktası büyütme işlemi (G Shot) kadınlarda cinsel hazzı artırmak için yapılan genital estetik uygulamadır. G noktası büyütme işlemine halk arasında orgazm aşısı da denir. Son yıllarda kadınların kendileri ile ilgili farkındalığının artması ve cinselliği keşfetmesiyle beraber bu uygulamalara olan talep Ankara gibi büyük şehirlerde artmıştır.

Artık kadınlar orgazm olamama, boşalamama ve cinsel isteksizlikten yakınma şikayeti ile doktora başvurmaya başladı. Kadında cinsel problemlerin altında esas yatan neden bilinç altındaki yanlış inanışlar olsa da organik problemler de kadında cinsel problemlere yol açabilmektedir. Vajinismus cinsel problemlerin en ileri safhasıdır.

Psikoterapi dışında bazı tıbbi müdahaleler ile de kadındaki boşalamama, orgazm olamama sorunları çözülebilir. G noktası büyütme ameliyatı da kadındaki cinsel problemleri çözmek amacıyla uygulanan bir işlemdir.

Peki “Gerçekten G noktası var mıdır? G noktası nasıl hissedilir? G noktası büyütme işleminin kadına ne faydası olur?” gibi merak ettiğiniz ve kimseye soramayacağınız soruların cevabını bu yazımızda bulabilirsiniz.

G Noktası Nedir? Nerede Bulunur?

G noktası bundan 60 yıl önce Alman jinekolog Grafenberg tarafından tanımlanmış bir bölgedir. G noktası (G spot) vajinanın girişinden 4-5 cm iç ve üst tarafta bulunur ve genişliği 1-2 cm dir. Bu bölgede yoğun sinir ağı bulunur ve erojen bölge olarak kabul edilir. Bu bölgenin uyarılması kadının orgazm olmasını kolaylaştırır.

G Noktasına kadın prostatı da denir. Çünkü G noktasının olduğu bölgede Skene bezleri bulunur. G noktasının uyarılmasıyla Skene bezlerinden daha çok salgı salınır, bu da aynı erkeklerdeki gibi kadının boşalmasını sağlar.

banner gnoktasi

Kadınlarda G Noktası Nasıl Bulunur?

G noktasını kendi kendinize hissedebilirsiniz. 2 parmağınızı vajinaya 4-5 cm ilerlettiğinizde ön tarafa doğru bastırın. Doku olarak daha kalın ama daha hassas ve haz veren bölge G noktasıdır. İdrar hissi varken bu muayeneyi yaparsanız G noktanızı daha net hissedersiniz. Ya da idrar hissi varken yani mesaneniz doluyken ilişkiye girerseniz G noktasının nerede olduğunu daha iyi anlarsınız.

G Noktası İçin İdeal Pozisyon Hangisidir?

g noktasi buyutme orgazm asisi gshot 2

G noktası için ideal pozisyon kadının üstte olduğu pozisyondur. Bu pozisyonda penisin G noktasına teması daha çok olur ve kadın daha çok zevk alır.

G noktasını daha iyi hissetmek için diğer bir yöntem ise mesane dolu iken yani idrar hissi varken ilişkiye girmektir. G noktası idrar hissi olduğunda belirginleşir ve kadın daha çok zevk alır, daha kolay orgazm olur.

G noktasını uyaran aletler kadında orgazmı kolaylaştırmak için kullanılabilir. Vibratör gibi uyarıcı aletler ile G spot uyarılarak kadının boşalması ve orgazm kolaylaştırılabilir. Bir kadın kendi kendini muayene ederek kolaylıkla G noktasını keşfedebilir.

Vajinanın 4-5 cm iç kısmında ve üst tarafta hassas olan G noktasını kolaylıkla bulabilir. Aynı şekilde erkekler de G noktasını hissedebilir. G noktasını erkek parmağıyla veya vibratör ile uyardığında kadının daha çok zevk aldığını görecektir.

G Noktası Büyütme (G Shot) İşlemi Nasıl Yapılır?

G noktası büyütme işlemi muayenehane ortamında yapılabilen ağrısız ve kolay bir uygulamadır. Yüz ve dudak için kullanılan dolgu materyalleri G Shot için de kullanılır. Önceleri bu işlem için kollojen kullanılırken, günümüzde uzun etkili hyaluronik asit veya yağ enjeksiyonu ile G noktası büyütülerek işlem gerçekleştirilir.

G noktası dolgusu için piyasada birçok dolgu materyali bulunmaktadır ancak en çok Juvederm gibi uzun etkili hyaluronik asit dolguları tercih edilmektedir. Hasta işlem sonrası ağrı sancı hissetmez ve hemen normal hayatına dönebilir.

G noktası dolgusu lokal anestezi altında uygulanır ve yaklaşık 15 dakika sürer. G shot işleminde dolgu materyalinin verilmesi saniyeler sürer. Bu işlemde esas püf nokta doğru yere dolgu materyalini vermektir.

G noktası gözle görülebilen bir yer değildir. Tahmini olarak yeri tespit edilerek G shot işlemi (G Noktası Augmentasyonu) yapılır. G noktası vajina girişinin 4-5 cm iç kısmında ve üst vajinada bulunur. Dolgu materyali veya yağ dokusu bu bölgeye verilir.

G Noktası Büyütme İşlemi Ne İşe Yarar?

g noktasi buyutme orgazm asisi gshot 3

G noktası büyütme işlemi (G Spot augmentation), kadınlarda cinsel hazzı artıran G noktasını 2-4 kat büyütmeye yarar. G noktası büyütme işlemi ilk defa Dr. Matlock tarafından uygulanmaya başlanmıştır ve yaklaşık 10 yıldır uygulanmaktadır.

Kadınlarda cinsel hazzı sağlayan tek nokta G noktası değildir. Vajina girişi, rahim ağzı ve klitoris kadınlarda cinsel tatmin ve orgazmı sağlayan diğer bölgelerdir. Kadınlarda cinsel hazzı artırmak için vajina daraltma ve klitoris estetiği gibi operasyonlar yapılmaktadır.

G noktası büyütme işlemi de aynı mantıkla kadınlardaki zevk almayı artırmak, orgazmı ve kadının boşalmasını kolaylaştırmak için yapılmaktadır. Çünkü biliyoruz ki bizim toplumda kadınların neredeyse %80’i orgazm olamama, boşalamama sorunu yaşamaktadır.

G Shot Etkisi Ne Zaman Başlar? Ne Kadar Devam Eder?

G noktası büyütme ameliyatının etkisi hemen ertesi gün başlar ve 4-6 ay etkisi devam eder. G noktası büyütme ameliyatının etkisinin ne kadar süreceğini belirleyen en önemli faktörlerden biri de dolgu maddesinin yapısıdır. Uzun etkili dolgu materyali ile yapılan orgazm aşısının etkisi kısa etkili dolgu maddelerine göre daha uzun sürecektir.

Her ne kadar G noktası büyütme işleminin FDA tarafından onayı olmasa da yapılan çalışmalarda etkili olduğuna dair sonuçlar saptanmıştır. Bu nedenle de son 10 yıldır klinik pratikte güvenle uygulanmaktadır.

G Noktası Büyütme Diğer Genital Estetik Operasyonları ile Beraber Yapılabilir mi?

Evet yapılabilir. Labioplasti (iç dudak estetiği), vajinoplasti (vajina daraltma ameliyatı) operasyonları veya vajina beyazlatma ile eş zamanlı olarak G noktası büyütülebilir. Bu uygulamalar sayesinde hem kadının kendine olan özgüveni artar, hem de ilişki sırasında aldığı zevk artar. Böylece daha güçlü ve tatminkar boşalma ve orgazm yaşar.

Genital estetik uygulamaları sırasında hasta zaten sedasyon alacağı için ek anesteziye gerek kalmaz, genital estetik ameliyatları ile beraber G noktası büyütme ameliyatı güvenli ve kolay bir şekilde yapılabilir.

G Noktası Büyütme İşlemi Ankara da Nerede Yapılır?

G noktası büyütme ameliyatı estetik operasyonlar arasında sayıldığı için devlet hastanelerinde orgazm aşısı yapılmamaktadır. G shot işlemi Ankara da özel hastanelerde veya özel muayenehanelerde yapılmaktadır.

Estetik operasyonlar grubuna girmesine rağmen G shot ameliyatı plastik cerrahlar tarafından değil, kadın doğum uzmanları tarafından yapılmaktadır. Ancak her kadın doğumcu bu işlemi yapmaz çünkü orgazm aşısı temel kadın doğum eğitiminde yer almaz. Bu konu ile ilgili olan doktorun özel bir eğitim aldıktan sonra kendini geliştirmesi ile tecrübe kazanılır.

G Shot (Orgazm Aşısı) Fiyatları Ankara

G noktası büyütme işlemi fiyatları Ankara için en belirleyici faktör kullanılan dolgu materyalinin kalitesine göre değişir. Dolgu kalitesi ve etki süresi arttıkça G noktası büyütme fiyatı artacaktır. G noktası büyütme işlemi yaptırmayı düşünenlerin mutlaka kullanılacak olan dolgu materyalinin markasını ve etki süresini araştırması gerekir.

Orgazm aşısı zaruri bir uygulama olmadığı için SGK kapsamında yer almaz. Bu nedenle G shot uygulaması devlet tarafından karşılanmaz. Bu da orgazm aşısı fiyatlarını etkilemektedir. Gnoktası büyütme fiyatı ortalama 1500-3500 TL arasında değişmektedir.

G noktası büyütme ameliyatı Ankara da Prof. Dr. Deniz Ulaş tarafından özel muayenehane şartlarında yapılmaktadır. G Shot ücretleri Ankara için 05059819919 numaralı telefondan bize ulaşabilir veya Ankara Çukurambar da bulunan muayenehanemizi ziyaret ederek ücretsiz ön görüşme yapabilirsiniz.

Referanslar

  1. Gravina GL, Brandetti F, Martini P, Carosa E, Di Stasi SM, Morano S, et al. Measurement of the thickness of the urethrovaginal space in women with or without vaginal orgasm. J Sex Med 2008; 5: 610-8.
  2. Hines TM. The G-spot: a modern gynecologic myth. Am J Obstet Gynecol 2001; 185: 359-62
  3. Committee on Gynecologic Practice, American College of Obstetricians and Gynecologists. ACOG Committee Opinion No. 378: Vaginal “rejuvenation” and cosmetic vaginal procedures. Obstet Gynecol 2007; 110: 737-8.
  4. Mazer NA, Leiblum SR, Rosen RC. The brief Index of sexual Functioning for women (BIFS-W): a new scoring algorithm and comparison of normative and surgically menopausal populations. Menopause 2000; 5: 350-63
İletişime Geçin

İletişime Geçin

Hızlı iletişim için formu doldurun ve size hemen ulaşalım

Başa dön tuşu