Doğum Paketleri Ankara

dogum paketleri ankara

Tebrikler!!! Aylardır beklediğiniz mucize gerçekleşti…Evet hamilesiniz. Yaklaşık 280 gün (40 hafta) sürecek bu inanılmaz maceraya hoş geldiniz.

Hamilelik, çok özel ve ancak yaşayarak anlaşılabilen bir serüvendir. Bu serüvende sizi bir dizi psikolojik ve fizyolojik değişiklikler bekliyor olacak. Bazı anne adayları bu süreçte ortaya çıkan fiziksel ve duygusal değişime uyum sağlamada ve kabullenmede sıkıntılar yaşayabilir.

Bir yandan dünyaya çocuk getirmenin verdiği heyecan ve sevinç vardır. Diğer yandan ise nasıl bir hamilelik süreci geçireceği, bebeğin sağlık durumu, doğum şekli, kendi doktorunun doğuma girip girmeyeceği ve doğum sonrası ile ilgili kaygılar ve beklentiler yaşar.

İşte bu süreçte kafanızdaki tüm soru işaretlerini yok etmek ve keyifli bir doğum için bebeğiniz ve siz bana emanetsiniz. 7/24 bana telefonla ulaşabileceğinizden de emin olun, çünkü gebeliğin her aşamasında acil müdahale gerektiren durumlar ortaya çıkabilir

Doğum Paketi Nedir?

dogum paketleri ankara 2

Anne adayları hamile kaldıkları andan doğum yapacakları saate kadar stresten uzak ve sağlıklı bir dönem geçirmelidirler. Bebeğin gelişimi, sağlığı, annenin rahat doğum yapabilmesi için oldukça önemlidir. Anne baba adayları yavrularını güvenilir hekimlerin olduğu hastanelerde kucaklarına almak isterler.

Bu sebeple anne ve baba adayları çeşitli doğum paketlerinin arasından kendilerine en uygun doğum paketlerini seçerek gebelik takibi ve doğumlarını gerçekleştirirler.

Son yıllarda özel hastanelerin artması ile beraber, doğum için özel hastaneler daha çok tercih edilmeye başlanmıştır. Ama tabi ki gebelik takibi ve doğum süreci ile ilgili en önemli kaygılardan biri de olayın maddi boyutudur. Avantajlı olması nedeni ile çoğu aile kendi bütçelerine uygun doğum paketlerini tercih etmektedir. Doğum paketlerine olan ihtiyaç da giderek artmaktadır.

Özel Hastanelerde Doğum Ücretleri Ne Kadar?

Özel hastanelerde doğum ücretleri hastanenin sınıfına göre değişir. Yeni doğan ve erişkin yoğun bakım hizmeti olan özel hastane ücretleri daha yüksektir. Ayrıca hastanenin otelcilik hizmetinin seviyesi de doğum ücretlerini etkiler.

Doğum Paketlerinin Sağladığı Avantajlar Nelerdir?

Doğum paketi kapsamında yararlanacağınız haklar öncelikle doğum sırasında sadece anne ve bebeğin sağlığına odaklanmanızı sağlayacaktır. Doğum Paketine dahil olan hizmetler alındığında münferit bir durum görülmezse cebinizden toplam ne kadar paranın çıkacağını bilmiş olacaksınız.

Doğum Paketine Neler Dahil?

Doğum paketi dendiğinde, gebelikte yapılan rutin testler, muayeneler ve doğum anlaşılır. Doğum paketine dahil olan hizmetler klinikler arası farklılık gösterebilir. Örneğin ayrıntılı ultrason veya epidural anestezi bazı doğum paketlerine dahil değilken, bazı doğum paketlerine dahildir.

Doğumda kaç gün hastanede kalınacağı da paketler arası farklılık gösterir. Bazı hastanelerde 1 gece yatış pakete dahilken bazılarında 2 gece yatış doğum paketine dahildir.

Bu nedenle seçeceğiniz doğum paketinin size sağladığı avantajları mutlaka kontrol etmeli ve içerikleri özenle incelemelisiniz. Benim anne adaylarım için hazırladığım doğum paketi ikiye ayrılır

 1. Gebelik paketi
 2. Doğum paketi

Gebelik Takibi Paketi Neleri Kapsar?

 1. Dört boyutlu ultrason ile sınırsız muayene (CD ve resim dahil)
 2. NST (Non Stres Test)
 3. Ayrıntılı Ultrason (Detaylı ultrason gebeliğin 20-22. haftasında yapılır)
 4. Kan ve idrar testleri: Bu testler gebelik haftasına göre değişir.

Gebelik Takibi Paketine Dahil Olan Testler

Doğum paketine dahil olan testler gebelik haftasına göre şu şekildedir.

Gebeliğin 6. haftasında :

 • Hemogram
 • Biyokimya (Kan şekeri, ALT, AST, Üre, Kreatin)
 • Toxoplasma IgG,Toxoplasma Ig M,Rubella Ig G, Rubella Ig M, CMV Ig G, CMV Ig M
 • TSH
 • VDRL
 • Hepatit B, Hepatit C, HIV
 • İdrar tahili ve idrar kültürü

Gebeliğin 12. haftasında:

 • İkili tarama testi

Gebeliğin 16. haftasında:

 • Dörtlü tarama testi

Gebeliğin 24-28 haftası arasında:

 • 50 g şeker yükleme testi

Gebeliğin 32. haftasında:

 • Hemogram
 • İdrar tahlili
 • İdrar kültürü

Doğum Paketleri İçinde Neler Var?

 • Doğum ücreti (Sezaryen veya normal doğum)
 • Hastane ücreti
 • Tek gecelik standart odada yatış
 • Anestezi ücreti (Genel, spinal veya epidural anestezi)
 • Bebeğin 1. gün muayenesi ( K vitamini, Hepatit B aşı uygulaması ve topuk kanı dahil)
 • Bebeğin 5. gün muayenesi (Topuk kanı dahil)
 • Refakatçi (yemek dahil)
 • Yenidoğan bebeğin yoğun bakıma yatması gerektiği durumlarda tedavi için ek ücret çıkmamaktadır
 • Annenin 1 hafta sonra muayenehanedeki kontrolü

Doğum Paketlerine Neler Dahil Değildir?

Rutin gebelik testleri dışında yapılan testler ve tedaviler hiç bir hastanede pakete dahil edilmez.

Örneğin bebekte genetik problemleri tespit etmeye yönelik yapılan anne kanında DNA testi yurt dışına gönderilen pahalı bir test olduğu için pakete dahil edilmez. Benzer amaçla yapılan amniosentez, kordosentez gibi işlemler de doğum paketine girmez. Ayrıca kan uyuşmazlığı testleri ve kan uyuşmazlığı iğneleri de paket kapsamında değildir.

Doğum dışında her hangi bir nedenle hastane yatışı gerektiren durumlar da doğum paketine girmez. Özetle riskli durumlarda rutin dışı yapılan tedaviler ve işlemler pakete dahi değildir.

Doğum Paketlerinin Anne Adayı İçin Önemi Nedir?

dogum paketleri ankara 3

Anne adayları hamilelik süreci içerisinde oldukça mutlu ve duygusal anlar yaşarken bazen endişeli bir tavır da sergileyeceklerdir. Bunun sebebi ise annelik hormonlarının verdiği duygulardan ve bebeğine kusursuz şekilde bakabilme isteğinden ileri gelmektedir.

Bunları düşünürken doğum zamanını da düşünen anneler herhangi bir sorun olmaması için tüm önlemleri alıp hazırlıklarını tamamlamak isterler. Onun içinde doğum paketi bir nevi anne adaylarının doğum anını garantiye alan bir uygulamadır.

Gidilecek hastane, kalınacak oda, yapılacak testler belirlendiği zaman doğum zamanına tam olarak hazır olacak anneler kendilerini güvende hissedecek ve sağlıklı bir doğum için gün saymaya devam edecektir. Doğum paketi satın alındığında, yapılacakların ayrı ayrı değil de tek elden düşünülecek olması sadece anneleri değil baba adaylarını da oldukça rahatlatacaktır.

Doğum Paketinin Bebek İçin Önemi Nedir?

dogum paketleri ankara 4

Gebelik paketi ve doğum paketi annelerin doğum sürecini ve sonrasını organize ettiği kadar bebeğin de doğduktan sonraki sürecini garanti altına almaktadır. Bebeğe yapılacak ilk muayene ve aşılara hiçbir ücret ödemeyeceksiniz.

Ayrıca doğumdan 1 hafta sonra bebek sağlığı için çok önemli olan topuk kanı alınması muayeneler de doğum paketine dahil hizmetler arasında olacak. Hem bebeğinizi güvenli özel hastane doktorlarına emanet etmiş olacaksınız hem de aile bütçenizi zorlamamış olacaksınız.

Gebelik paketi kapsamında sınırsız muayene, NST ve 4 boyutlu ultrason ile bebeğin görüntülenmesi bulunmaktadır. Ayrıca gebelikte yapılması gereken kan ve idrar testleri de doğum paketi kapsamındadır.

Normal doğum veya sezaryen doğum olması doğum paketleri fiyatını değiştirmemektedir. Doğum paketi fiyatlarına anestezi ücreti de dahildir. Doğumdan sonraki 1 gecelik hastane yatışınız ve refakatçi ücretleriniz de doğum paketi tarafından karşılanacaktır.

Bazı doğum paketlerinde epidural anestezi ve ayrıntılı ultrason paketin dışında tutulmaktadır. Ancak önemli olan bu ayrıntı hastaya net olarak belirtilmemektedir. Doğum zamanı geldiğinde hasta ekstra ücretle karşılaşmaktadır. Bu tarz problemler yaşamamak için biz bu hizmetleri de pakete dahil ettik.

Ankara Doğum Paketi Hangi Hastaneleri Kapsar?

dogum paketleri ankara 5

Hemen hemen her özel hastanede doğum paketi bulunduğu gibi, özel sigorta şirketlerinin de böyle bir hizmeti bulunmaktadır. Bazı internet sitelerinde de doğum paketi hizmetinden yararlanabilir ve bütçe olarak size en uygun olanı tercih edebilirsiniz.

Satın almak istediğiniz paketler her ailenin bütçesine ve isteklerine uygun bir şekilde hazırlanmış olarak karşınıza çıkacaktır. Sigorta şirketlerinin anlaşmalı olduğu hastanelerde geçerli olan paketler hayatınızdaki en önemli süreci eksiksiz bir şekilde geçirmenizi sağlayacaktır.

Doğum paketi Ankara içinde TOBB Hastanesi, Memorial Hastanesi, LİV Hastanesi, Lokman Hekim Akay Hastanesi, Koru Hastanesi, Bayındır Hastanesi, Güven Hastanesi, Medical Park Hastanesi, Acıbadem Hastanesi, Medicana Hastanesi, Lösante Hastanesi, HRS Hastanesi yer almaktadır.

Doğum Paketi Fiyatları Ortalama Ne Kadar?

Doğum paketi fiyatları için net bir fiyat söylemek doğru olmayacaktır çünkü paketlerde belirleyici en önemli unsur seçilen kurumdur. Seçilen hastaneye, hastanenin verdiği otelcilik hizmetine göre doğum paketi fiyatları değişmektedir.

Ankara doğum paketi fiyatları biraz artmış olsa da önceki yıllara göre çok fazla doğum paketi ücreti değişmemiştir. Ankara doğum paketi fiyatları ortalama 8000 ile 13000 TL arasındadır.

Hem zamandan hem de bütçenizden tasarruf etmenizi sağlayacak olan doğum paketleri hakkında kapsamlı fiyat bilgisine merkezimizden de ulaşabilirsiniz. Böylelikle doğum paketi kapsamındaki anlaşmalı hastaneler, fiyatta belirleyici unsurlar ve faydalı bir süreç için seçilmesi gereken paketler hakkında çok daha ayrıntılı bilgi sahibi olmuş olacaksınız.

Çoğul Gebeliklerde Doğum Paketi Fiyatı Farklı mı?

İkiz gebeliklerin takip sıklığı tekiz gebeliklere göre daha sıktır. Ayrıca hastane ücreti ve ayrıntılı ultrason ücreti çoğul gebeliklerde daha yüksektir. Bu nedenle çoğul gebeliklerin hem gebelik paketi hem de doğum paketi ücretleri tekiz gebeliklerin 2 katı olmasa da nispeten biraz daha yüksektir (Yaklaşık 2000-3000 TL fiyat farkı vardır).

 • Doğum paketleri ile bu çok özel hamilelik serüvenini hem fizyolojik hem de psikolojik olarak 7/24 yanınızda olacağım. Her aradığınızda ulaşabileceğiniz, doğumunuza gireceğinden emin olduğunuz ve avantajlı doğum paketi fiyatları sayesinde siz sadece bebeğinize odaklanacaksınız.

Ankara’nın Çankaya İlçesinde bulunan Çukurambar semtindeki muayenehanede gebelik takibi ve doğum, Kadın Doğum Uzmanı Jinekolog Doktor Prof. Dr. Deniz Ulaş tarafından yapılmaktadır. Doğum paketleri içerikleri ve doğum paketleri fiyatları hakkında ayrıntılı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Referanslar :

 • Locktich G. Clinical biochemistry of pregnancy. Crit Rev Clin Lab Sci.1997;34:6. [PubMed[]
 • Rodger M, Sheppard D, Gandara E, Tinmouth A. Haematological problems in obstetrics. Best Prac Res Clin Obstet Gynaecol.2015;29(5):671–684
İletişime Geçin

İletişime Geçin

Hızlı iletişim için formu doldurun ve size hemen ulaşalım

Başa dön tuşu